CAVINO Pandora Rose Agiorgitiko

CAVINO Pandora Rose Agiorgitiko

Wijnhuis Cavino

Land van herkomst Griekenland

Appellation Peloponnesos

Druiven Agiorgitiko

Houtlagering Geen

Gerechten Aperitief, salades, souvlaki en köfta in tomatensaus

Jaargang 2023

Serveertemperatuur 8 - 10 °C

Over deze wijn

Rosé uit Peloponnesos, 100% gemaakt van Agiorgitiko.
Koude schilweking van 8 - 10 uur, gevolgd door een vergisting bij 15 tot 18 graden Celcius.
Het resultaat is een zalmroze rosé, met in de neus aroma's van rood fruit, waaronder rijpe aardbeien. De smaak is fruitig, met een zachte, ronde afdronk. Heerlijk doordrinkbaar door zijn relatief lage alcoholpercentage.

Over het wijnhuis Cavino

Cavino is een Grieks familiebedrijf dat werd opgericht in 1958 door Konstantinos Anastasiou and Ioannis Douskas. Door de jaren heen is het bedrijf uitgegroeid tot één van de grootste producenten van Griekse wijnen. De familie heeft vier wijnhuizen gebouwd voor de productie van de verschillende wijnen. Het moderne wijnhuis van Cavino ligt in Aigio, het historische wijngoed Mega Spileo (van origine een klooster) is gelegen in het hart van Nationaal park Chelmos-Vouraikos, in de schaduw van een rotsmassief op circa 800 meter hoogte. Hier wordt een scala aan Griekse wijnen geproduceerd, met de nadruk op inheemse druivenrassen. Daarnaast heeft het bedrijf nog een wijnhuis in Patras, voor de productie van Mavrodaphne of Patras en een wijnhuis op Samos, waar de muskaat-druiven worden gevinifieerd voor de zoete Samos wijnen.

Het assortiment van Cavino richt zich op verschillende doelgroepen en weerspiegelt de diversiteit van de Griekse wijncultuur. Naast de alom bekende Retsina, Imiglikos, Mavrodaphne en Samos wijnen, bevat het assortiment ook wijnen gemaakt van inheemse druivenrassen afkomstig uit appellaties als Nemea en Naoussa.