TEKIRDAG Rakisi NO.10 0,70 ltr.47,5%

TEKIRDAG Rakisi NO.10 0,70 ltr.47,5%

Producent Mey

Land van herkomst Turkije

Over dit product

Tekirdağ Rakışı No. 10 wordt geproduceerd in de regio Tekirdağ, in het Europese deel van Turkije. Hier combineren vakmanschap en traditie zich tot een uniek distillaat. De basis bestaat uitsluitend uit verse druiven, vergist tot een aromatische wijnbasis (suma), die vervolgens driemaal wordt gedistilleerd in een koperen pot-still. De beroemde distilleerketel ‘No. 10’, een historische alembiek met een legendarische reputatie, vormt hierbij het hart van het proces.

Tijdens de distillatie wordt gebruikgemaakt van hoogwaardige anijs uit de Egeïsche regio, waar de streek Çeşme onder valt. Dit gebied staat bekend om haar aromatische anijszaden. Deze zorgt voor de karakteristieke aroma’s en het melkachtige louche-effect zodra er water wordt toegevoegd. Na distillatie ondergaat de rakı een rustperiode, waarin smaken zich verder kunnen ontwikkelen en harmoniëren. Het resultaat is een kristalheldere rakı met een indrukwekkend smaakpalet en een fluweelzacht mondgevoel.


Foodpairing:

Beide als aperitief of digestief. Met verschillende mezzes met yoghurt of gegrilde gerechten.

Mey company is onder andere de producent van Yeni Raki en Tekirdağ Rakişi, twee van de meest toonaangevende raki merken ter wereld. Yeni Raki is zelfs de nummer 1 anijsdrank van de wereld!

Mey Icki is opgericht in Februari 2004 en hedendaags de leidende en toonaangevende spirits producent en distributeur van Turkije. Mey Icki staat vooral bekend door het produceren van raki (spreek uit als: rakke) van zeer hoge kwaliteit. Het produceren van raki heeft in het verleden veel moeilijkheden gekend. Tijdens de meest gewelddadige periode van de onafhankelijkheidsoorlog van Turkije in 1920 werd het produceren en consumeren van sterke drank verboden per wet. In 1926 werd dit verbod weer afgeschaft en werd de alcoholmarkt door de overheid georganiseerd. Dit betekende onder andere dat alle particuliere raki producenten verplicht hen suma (het product van de eerste distillatie) van de staat moesten kopen, een institutie genaamd Tekel. Op deze manier wilde de overheid de grote illegale productie van sterke drank tot een halt roepen. Uiteindelijk kwam er in 2001 een eind aan de 60 jaar durende monopolie van Tekel en werd de markt heropend voor particuliere fabrikanten. Na de privatisering van Tekel’s alcoholische component, werd dit gekocht door Mey.

Mey Icki brengt raki van het verleden naar het hier en nu, waarbij ze uiteraard de traditionele manier van productie en consumptie in acht houden. Ze begrijpen dat succes niet alleen maar afhankelijk is van marketing, sales en financiële data. Traditie en Social Responsibility staan hoog in het vaandel en in samenwerking met overheidsinstanties en andere organisaties proberen ze veranderingen teweeg te brengen in de houding en gedrag om problemen, welke gecreëerd kunnen worden door overmatig alcohol gebruik, te verminderen.