Drie keer prijs bij de Dutch Whisky Awards 2025
Van vrijdag 14 tot en met zondag 16 november vond in de Grote Kerk in Den Haag het International Whisky Festival plaats. Tijdens de VIP-sessie op vrijdagmiddag werden ook de Dutch Whisky Awards 2025 uitgereikt. Deze publieks- én vakjuryprijzen zetten jaarlijks de beste whisky’s in het zonnetje.
Voor De Monnik Dranken leverde de editie van 2025 een fantastisch resultaat op: drie van de zeven onderscheidingen gingen naar whisky’s uit ons portfolio.
Dutch Whisky Awards 2025
De Dutch Whisky Awards zijn sinds dit jaar opnieuw verbonden aan het International Whisky Festival. Het traject begint met een publieksstemming: whiskyliefhebbers uit heel Nederland brengen hun stem uit, waarna per categorie een top drie ontstaat.
Deze drie whisky’s worden vervolgens blind beoordeeld door een panel van elf experts uit verschillende whiskyclubs en organisaties.
VIP-sessie International Whisky Festival
De blinde proeverij vond afgelopen maand plaats bij Van Wees in Amersfoort. De officiële bekendmaking volgde op vrijdag 14 november tijdens de VIP-sessie van het International Whisky Festival in Den Haag. In totaal werden zeven categorieën uitgereikt, variërend van blended whisky en independent bottlers tot single malts per regio.
Drie door De Monnik Dranken geïmporteerde whisky’s vielen in de prijzen:
- Big Peat Islay Islay Blended Malt Whisky
- Kavalan Triple Sherry Cask
- Old Particular Linkwood 12 Years Old
Daarnaast waren er ook nog drie whisky's genomineerd in andere categorieën:
- Amrut Fusion in Best Single Malt – Non-Scottish
- GlenAllachie 12YO in Best Single Malt – Non Peated
- Filliers Cask Strength in Best Single Malt – Lowlands
Succesvol
Met drie awards in zeven categorieën bevestigen de Dutch Whisky Awards 2025 de kracht en diversiteit van het whiskyassortiment van De Monnik Dranken. Binnen het portfolio zijn whiskymerken uit verschillende landen en met uiteenlopende stijlen te vinden. De erkenning voor Big Peat, Kavalan en Old Particular laat zien dat het brede aanbod aansluit bij zowel publiek als vakjury. De uitslag onderstreept dat kwaliteit niet alleen wordt gevonden in de bekende whiskyregio’s, maar ook in onafhankelijke bottelingen en whisky’s van buiten Europa. Voor De Monnik Dranken is dit een mooie bevestiging van een assortiment dat in de volle breedte wordt gewaardeerd.
Wat doen wij?
De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken
Groothandel
Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.
Merkenbouwer
Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.
Importeur
Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.