Voorjaarsproeverij bij De Wingerd: grüner veltliner steelt de show
Op zondag 29 maart 2026 organiseerde Slijterij De Wingerd uit Gorssel een voorjaarsproeverij in de eigen winkel. Meer dan vijftig bezoekers kwamen langs voor een middag met uiteenlopende wijnen, waaronder een selectie uit het assortiment van De Monnik Dranken. Publieksfavoriet van de middag werd de Hochkultur Grüner Veltliner van Winzer Krems — een wijn die zich bovendien uitstekend leent als tafelgenoot bij witte asperges.
Ontdekken wat je de komende maanden wilt drinken
Voor veel wijnliefhebbers is een voorjaarsproeverij een uitgelezen moment om nieuwe wijnen te ontdekken voor het seizoen dat eraan komt. Niet vanuit een catalogus of beschrijving, maar gewoon door te proeven.
Een duidelijke trend in 2026 is dat consumenten minder vaak wijn drinken, maar bewuster kiezen wanneer ze dat wél doen. Die bewustheid uit zich ook in een groeiende nieuwsgierigheid naar herkomst en stijl: frisse witte wijnen met een lager alcoholpercentage en elegante, evenwichtige rode wijnen zijn de flessen die momenteel het meest op tafel staan.
Een middag als deze sluit daar goed op aan. Bezoekers verkennen rustig een brede selectie en gaan naar huis met een concrete indruk — en vaak ook met een fles die ze anders niet zo snel hadden gepakt. Zeker nu het aspergeseizoen voor de deur staat, is de timing van zo'n proeverij bijzonder treffend.
Grüner veltliner als publieksfavoriet
Eén wijn viel duidelijk het meest in de smaak: de Hochkultur Grüner Veltliner van Winzer Krems uit de Wachau. De naam 'Hochkultur' verwijst naar de hoog opgeleide teeltsystemen op steile terrasvlakken langs de Donau — waarbij de wijnstokken aan hoge draadsystemen worden geleid om optimaal van zon en luchtcirculatie te profiteren.
Dat zorgt voor een langzame rijping en een evenwicht tussen frisheid en rijpheid dat kenmerkend is voor de Wachau. Winzer Krems is een toonaangevende coöperatie in de regio met een lange staat van dienst in het werken met grüner veltliner. De wijn kenmerkt zich door tonen van witte peper, rijp steenfruit en een strakke zuurgraad die hem ook gastronomisch goed inzetbaar maakt.
Goed niveau en druk bezocht
De middag vloog voorbij. Een gevarieerde line-up, diverse hapjes en een betrokken publiek zorgden voor een prettige sfeer in de winkel. Bert Nollen en zijn team van De Wingerd zorgden voor een verzorgde organisatie en een gastvrije ontvangst. Met meer dan vijftig bezoekers was de opkomst goed voor een middag in eigen winkelruimte. Dat dit soort proeverijen werkt, bewees het publiek zelf: de grüner veltliner was niet alleen favoriet van de middag, maar ook een concreet gesprekspunt voor het naderende aspergeseizoen.
Wat doen wij?
De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken
Groothandel
Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.
Merkenbouwer
Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.
Importeur
Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.