Door naar content

The Glenturret 2025 Edition – Schotland’s oudste werkende distilleerderij presenteert nieuwe jaargang

13 augustus 2025

De Glenturret, sinds 1763 bekend als Schotland’s oudste werkende distilleerderij, heeft haar 2025 Edition gepresenteerd. Whisky Maker Bob Dalgarno creëerde een serie van verfijnde single malts waarin vakmanschap, traditie en passie samenkomen. De Monnik Dranken heeft zeven expressies uit deze nieuwe release opgenomen in het assortiment, variërend van toegankelijke instapwhisky’s tot zeer zeldzame en exclusieve bottelingen.

Een distilleerderij met geschiedenis

Aan de voet van de River Turret, nabij het historische Crieff, wordt al meer dan 260 jaar whisky gemaakt. Ooit eigendom van Sir Patrick Murray van Ochtertyre, draagt de distilleerderij een rijke erfenis van ambacht en doorzettingsvermogen.

The Glenturret staat bekend om haar Trinity: Provenance, Prowess en Passion. Een uitzonderlijke herkomst, traditionele distilleervaardigheden en een onverminderde liefde voor het vak vormen samen de basis voor elke uitgave.

Nog altijd worden de whisky’s in kleine batches met de hand gemaakt, waarbij kwaliteit en karakter vooropstaan.

The Glenturret Triple Wood 2025

The Glenturret Triple Wood 2025

De Triple Wood vormt een uitnodigende kennismaking met het huis en is de eerste expressie in de jaarlijkse release. Deze single malt wordt gerijpt in Amerikaans en Europees eiken sherryvaten, aangevuld met bourbonvaten.

Het resultaat is een frisse, zoete en zacht kruidige stijl die zowel puur als met een druppel water tot zijn recht komt. Verwacht aroma’s van vanille, toffee-appel en lichte mouttonen, aangevuld met kruidige hints van kaneel en gembercake.

Zachte fruittonen en milde houtkruiden zorgen voor een elegante, toegankelijke afdronk. 45,0% vol – Natural Colour – Chill Filtered.

The Glenturret 7 Years Old Peat Smoked 2025

GeĂŻnspireerd door het ruige, open landschap rond de distilleerderij is deze jonge, rokerige single malt het beginpunt van de Peat Smoked-reeks.

De 7 Years Old combineert fruitige tonen met subtiele rook en een vleugje zeezout. Gerijpt in Amerikaans eiken, waarbij Europees eiken en refillvaten extra diepgang geven, levert dit een balans op van zoete vanille en citrusfruit met verwarmende specerijen.

Tonen van gember en nootmuskaat lopen door naar een licht fruitige, zacht geturfde afdronk. Ideaal voor liefhebbers die op ontdekking willen in de wereld van turfwhisky. 46,0% vol – Natural Colour – Non Chill-Filtered.

The Glenturret Triple Wood 2025

The Glenturret 10 Years Old Peat Smoked 2025

Deze expressie gaat dieper in op het (nu nog) rokerige karakter van The Glenturret. Volledig samengesteld uit geturfde spirit, gerijpt in een combinatie van Amerikaans en Europees eiken. Smouldering peat en zoete vanille openen het palet, gevolgd door rijke, gedroogde vruchten zoals dadels en vijgen.

De rokerige tonen zijn perfect in balans met de fruitigheid, terwijl resonante houttonen diepte geven. De lange, verwarmende afdronk is zacht maar complex, met subtiele variaties bij elke slok. Een expressie voor wie het turfprofiel wil beleven met extra gelaagdheid en body. 46,6% vol – Natural Colour – Non Chill-Filtered.

The Glenturret 12 Years Old 2025

Het kloppend hart van de collectie en een toonbeeld van balans. Deze 12-jarige single malt wordt gerijpt in zorgvuldig geselecteerde Oloroso- en Pedro Ximénez-sherryvaten, ondersteund door Amerikaans eiken.

Het resultaat is een rijk en complex smaakprofiel waarin gekaramelliseerd citrusfruit, lichte vanille en kaneel samenkomen. Later volgen lagen van gedroogd fruit, gember, nootmuskaat en geroosterd eikenhout. De structuur is vol, de afdronk warm en aanhoudend.

De 12 Years Old laat zien hoe sherryvatrijping en subtiele Amerikaanse invloeden samen een perfecte harmonie creëren. 46,2% vol – Natural Colour – Non Chill-Filtered.

Back to top