Door naar content

Goud voor Phebus Gran Reserva Malbec 2023 bij de IWC 2025

05 juni 2025

Tijdens de International Wine Challenge 2025 is de Phebus Gran Reserva Malbec 2023 bekroond met een gouden medaille en een indrukwekkende score van 96 punten. Deze internationale erkenning bevestigt de uitstekende reputatie van deze 100% Malbec uit Luján de Cuyo, het wijnbouwgebied bij uitstek in het hart van Mendoza. Een prachtige prestatie voor wijnmaker Hervé Joyaux Fabre en zijn team.

Over Phebus – Franse precisie in Argentijnse wijngaarden

Het wijnhuis Phebus werd opgericht door de Franse wijnmaker Hervé Joyaux Fabre, afkomstig uit Bordeaux. Begin jaren ’90 raakte hij gefascineerd door het potentieel van de Argentijnse Malbec-druif.

In Mendoza vond hij niet alleen oude wijnstokken, maar ook een uitzonderlijk klimaat en terroir. Zijn Franse kennis van vinificatie, gecombineerd met de kracht en intensiteit van de Argentijnse natuur, resulteerde in een reeks elegante, evenwichtige en expressieve wijnen.

De naam ‘Phebus’ – een verwijzing naar de zonnegod – onderstreept het belang van zonlicht en hoogte in de stijl van de wijnen. Inmiddels worden de wijnen van Phebus wereldwijd gewaardeerd en behoren ze tot de modern-klassieke top van Argentinië.

Een krachtige malbec met finesse

Een krachtige malbec met finesse

De Phebus Gran Reserva Malbec is een toonbeeld van balans en vakmanschap. De wijn is afkomstig van oude malbec-wijnstokken met een lage opbrengst, wat resulteert in geconcentreerde, expressieve druiven.

Na een zorgvuldige handmatige selectie ondergaan de druiven een klassieke vinificatie, gevolgd door 12 maanden rijping op eikenhouten vaten. Het resultaat is een rijke, diepgekleurde wijn met een elegant en gelaagd karakter.

In de neus presenteert de wijn zich rijp en geurig, met tonen van donkere kersen en weelderige bessen. In de mond is hij zijdezacht, met een fijne structuur, florale accenten en een lange, verleidelijke afdronk.

Goud

Deze wijn werd beloond met het hoogste predicaat van de jury:

“Rijp en geurig met een kern van zoete, weelderige bessen en donkere kersen. Een zijdezachte textuur en mooie florale tonen, zonder aan structuur in te boeten. Lange afdronk.”

— 96 punten – International Wine Challenge 2025

Meer prijzen voor Phebus

Ook andere wijnen van Phebus deden het uitstekend tijdens de IWC 2025:

  • Phebus Uco Blend 2024
    “Vol, vlezig, rijpe kers, munt en kirsch. Sappige/romige textuur. Goed in balans, een mooie weerspiegeling van de herkomst.”
  • Phebus Patagonia Reserva Malbec 2024
    “Bitterzoete pure chocolade vermengd met aardbeiencompote en gekruide pruimen met een stevige tanninestructuur.”
  • Phebus Reserva Malbec 2024
    “Geconcentreerd zwart fruit en rode kers omhuld met een rijke karamellaag.”

Een gevestigde naam in Argentinië

Phebus is een project van Hervé Joyaux Fabre, een Franse wijnmaker die begin jaren ’90 zijn hart verloor aan het terroir van Mendoza. Met zijn klassieke Bordeaux-achtergrond en een scherp oog voor kwaliteit wist hij al snel naam te maken met elegante, karaktervolle Malbecs. De Gran Reserva is het vlaggenschip van zijn wijngaarden in Luján de Cuyo – een streek die bekendstaat om zijn optimale hoogte, intense zonneschijn en grote temperatuurverschillen tussen dag en nacht.

Over de International Wine Challenge

De International Wine Challenge (IWC) is wereldwijd erkend als een van de meest strenge en onafhankelijke wijncompetities. De jury bestaat uit meer dan 500 experts uit 38 landen die blind proeven en de wijnen beoordelen op zuiverheid, balans, complexiteit en potentieel. Een gouden medaille en een score van 96 punten onderstreept de internationale allure van deze Malbec en bevestigt het vakmanschap van Phebus.

Verkrijgbaar bij De Monnik Dranken

De bekroonde Phebus Gran Reserva Malbec 2023 is onderdeel van het Phebus-assortiment bij De Monnik Dranken. 

Wijnen De Monnik Dranken

Bekijk ons assortiment wijnen

Wijn assortiment De Monnik Dranken

Als wijnimporteur c.q. wijngroothandel hebben wij de laatste jaren een veelomvattend portfolio kunnen opbouwen.

Mede dankzij de expertise van ons Brand Management team beschikt De Monnik Dranken over een uitgebreid assortiment kwaliteitswijnen voor horeca, slijterij & wijnhandel.

 

Lees meer over ons aanbod wijnen

 

Wat doen wij?

De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken

Groothandel

Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.

Merkenbouwer

Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.

Importeur

Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.

Back to top