Rock Island 16 YO Sherry Limited Edition
OLDENZAAL – juni 2025 – Douglas Laing presenteert een bijzondere nieuwe telg binnen de Remarkable Regional Malts-serie: Rock Island 16 YO Sherry Limited Edition. Deze unieke botteling, samengesteld uit maritieme single malts van de Schotse eilanden Islay, Jura, Arran en Orkney, is in beperkte oplage beschikbaar voor de Nederlandse markt.
Maritieme elegantie met Spaanse invloeden
Rock Island is al jarenlang een vertrouwd gezicht binnen het assortiment van Douglas Laing. De blended malt wordt geroemd om zijn zilte, licht rokerige karakter, dat perfect aansluit bij de ruige kusten van de eilanden waarvan de whisky’s afkomstig zijn. Voor deze nieuwe limited edition koos men echter voor een andere invalshoek: een langere rijping én een dominante invloed van Spaanse sherryvaten.
De whisky heeft zestien jaar gerijpt, grotendeels in zorgvuldig geselecteerde ex-sherryvaten, wat zorgt voor een indrukwekkende gelaagdheid en warmte in het smaakprofiel. Daarmee biedt deze botteling een verrassende twist op het bekende Rock Island-DNA.
Een blend van vier whisky-eilanden
Het hart van Rock Island wordt gevormd door single malts afkomstig van vier iconische whiskyregio’s: Orkney, Arran, Jura en Islay. Elk eiland draagt bij aan het karakter van de whisky:
- Orkney voor zijn delicate rook en honingachtige ondertoon
- Arran voor frisheid en fruit
- Jura voor zachte kruidigheid
- Islay voor die herkenbare zilte turfrook
Door deze eilanden te combineren én te laten rijpen op sherryvaten, ontstaat een whisky met zowel maritieme kracht als verfijnde elegantie.
Beschikbaarheid
Van deze 16 jaar oude botteling zijn wereldwijd een beperkt aantal flessen verkrijgbaar. Voor Nederland zijn slechts 72 flessen gereserveerd. De allocatie verloopt via Valentijn Klop van De Monnik Dranken.
107740 | ROCK ISLAND 16YO Sherry Limited Edition 0,70 ltr |
De uitlevering staat gepland vanaf week 28. Mocht de vraag groter zijn dan het aanbod, dan vindt een eerlijke verdeling plaats. Zoals altijd geldt: OP = OP.
Een whisky voor liefhebbers én verzamelaars
Rock Island 16 YO Sherry is meer dan een limited edition – het is een whisky die het maritieme karakter van de Schotse eilanden verbindt met de rijke invloeden van Spaanse sherry. Een must-have voor liefhebbers van de Remarkable Regional Malts en een waardevolle aanvulling voor elke collectie.

Wat doen wij?
De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken

Groothandel
Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.

Merkenbouwer
Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.

Importeur
Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.