WhiskyFest Amsterdam 2026 met Steven Cameron en een opvallende publieksfavoriet
Op zaterdag 17 januari 2026 vond de 2e editie van WhiskyFest Amsterdam plaats. Het festival werd gehouden bij Strandzuid | Zuidpool, een sfeervolle locatie die goed aansloot bij het karakter van het festival. Tijdens de middag- en avondsessie kregen de ongeveer 1100 whiskyliefhebbers uit Amsterdam en omstreken een scala aan whisky’s te proeven en bovendien werden er diverse masterclasses georganiseerd.
Namens De Monnik Dranken waren Arjan Hartkamp en Jeroen Stuivenberg aanwezig. Arjan met de whisky’s van Loch Lomond en Glen Scotia, terwijl Jeroen onder meer een Taiwanese whisky schonk die uitgroeide tot publieksfavoriet.
Een bijzondere rol was weggelegd voor Steven Cameron. Hij was een aantal dagen vanuit Schotland naar Nederland overgekomen. Op vrijdagavond gaf hij eerst een masterclass bij Drankenservice Knol in Almelo (meer daarover onderaan in dit artikel), alvorens hij op zaterdag in Amsterdam de bezoekers kennis liet maken met de whisky’s van anCnoc, Balblair, Speyburn en Old Pulteney.
Over WhiskyFest
WhiskyFest Amsterdam is relatief jong; de editie van 2026 was de tweede jaargang, na een eerste, snel uitverkochte editie in 2025. Achter de organisatie staat Sophie Wapenaar, die vanuit haar ervaring ook betrokken is bij het International Whisky Festival Den Haag.
Ook bij deze tweede editie draaide het om een breed overzicht van stijlen en herkomsten. Van toegankelijke whisky’s om kennis te maken tot bottelingen met extra diepgang. Voor bijzondere drams gold een bijbetaling, waardoor ook oudere en exclusievere whisky’s binnen bereik bleven.
Daarnaast waren er masterclasses voor wie gerichter wilde proeven. Arjan Hartkamp en Steven Cameron namen deelnemers daarin mee in specifieke stijlen en herkomsten, met aandacht voor productie, rijping en smaakontwikkeling. Daarmee positioneerde WhiskyFest Amsterdam zich als een festival voor zowel nieuwsgierige ontdekkers als ervaren whiskyliefhebbers.
De whisky’s van anCnoc, Balblair, Speyburn en Old Pulteney zijn afkomstig van vier distilleerderijen met een duidelijke eigen signatuur. anCnoc en Balblair tonen het klassieke Highland-karakter, met ruimte voor zowel elegantie als kracht, terwijl Speyburn vanuit Speyside bekendstaat om zijn toegankelijke stijl en frisse opbouw.
Old Pulteney, gevestigd in het noordelijke havenplaatsje Wick, wordt vaak in verband gebracht met zijn maritieme ligging, die mede richting geeft aan het karakter van de whisky’s.
Gezamenlijk laten deze distilleerderijen zien hoe verschillen in omgeving, traditie en productiekeuzes leiden tot herkenbare stijlen, zonder dat de balans tussen consistentie en ontwikkeling verloren gaat.
Festivalbotteling
Na afloop was de festivalbotteling ook op de stand van De Monnik Dranken te proeven, net als de volledige Glen Scotia line-up.
Naar aanleiding van de eerste editie van Whiskyfest werd Sophie Wapenaar geïnterviewd door Whiskymonkey’s. In dat interview vertelde zij onder meer over haar persoonlijke interesse in whisky en over een bezoek aan Glen Scotia dat haar is bijgebleven.
Dutch Whisky Awards
De populariteit van Kavalan Single Malt Triple Sherry Cask kreeg extra gewicht door de erkenning tijdens de Dutch Whisky Awards, waar deze whisky in Den Haag een prijs in ontvangst mocht nemen. Die waardering past in een bredere ontwikkeling waarin Kavalan zich steeds nadrukkelijker positioneert binnen internationale whisky-evenementen, ook buiten Azië.
Die waardering sluit aan bij de positie die Kavalan de afgelopen jaren heeft opgebouwd binnen de internationale whiskywereld. In het Brands Report van Drinks International wordt Kavalan consequent genoemd als merk dat zowel in zichtbaarheid als waardering terrein wint, mede dankzij de combinatie van vakmanschap, consistente kwaliteit en een herkenbare stijl.
Bedankt
We kijken terug op een geslaagde editie van WhiskyFest Amsterdam. Langs deze weg bedanken wij alle bezoekers voor hun enthousiasme en betrokkenheid, en Sophie Wapenaar en haar team voor de zorgvuldige en voortreffelijke organisatie.
Bedankt
Langs deze weg willen wij ook Lieke en Adelbert Knol bedanken voor het organiseren van deze whiskyproeverij. Daarnaast een woord van dank aan de Almelose whiskyliefhebbers en tot slot willen wij Steven Cameron bedanken voor zijn komst naar Nederland.
Wat doen wij?
De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken
Groothandel
Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.
Merkenbouwer
Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.
Importeur
Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.