Whisky Weekend Twente 2026: Twentse gezelligheid en een wereld aan whisky
Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart 2026 vond de 12e editie van Whisky Weekend Twente plaats in het stadion van Heracles Almelo. Namens De Monnik Dranken presenteerden Valentijn Klop, Arjan Hartkamp, Vincent van Es en Ronald Anneveldt een brede selectie whisky’s en andere spirits uit het eigen assortiment aan een gevarieerd publiek van beginnende en gevorderde liefhebbers.
Whisky Weekend Twente als vaste waarde
Whisky Weekend Twente is in ruim tien jaar tijd uitgegroeid tot een vaste waarde op de agenda van whiskyliefhebbers in Twente en daarbuiten. De organisatie brengt importeurs, distilleerderijen en speciaalzaken samen in het stadion van Heracles, waar bezoekers verdeeld over meerdere sessies een groot aantal whisky’s kunnen proeven.
Het festival staat bekend om de gemoedelijke sfeer, de Twentse gastvrijheid en de combinatie van inhoud en beleving. Zowel nieuwsgierige starters als ervaren verzamelaars weten de weg naar Almelo inmiddels goed te vinden.
Voor De Monnik Dranken is het evenement een mooie gelegenheid om de Twentse whiskyliefhebbers kennis te laten maken het uitgebreide whiskyassortiment.
Wereld van whisky
De line-up op de stand liet mooi zien hoe breed het whisky-aanbod van De Monnik Dranken is. Vanuit Schotland stonden onder meer Glengoyne 12, 15 Years Old en Cask Strength Batch 10, Isle of Skye 12 en 18 Years Old en GlenAllachie 12 en 15 Years Old klaar om te proeven.
The Glenturret 7 Years Old Peat Smoked 2025 en 12 Years Old 2025, Old Pulteney 12 Years Old en Balblair 12 en 15 Years Old gaven extra kleur aan het Schotse deel. Voor liefhebbers van rokerige whisky's bleken Meikle Tòir 5 Years Old The Original Peated en The Sherry Peated populair.
Daarnaast konden bezoekers Franse single malts van Ninkasi, Kavalan uit Taiwan, Mars Kasei uit Japan en Engelse whisky’s van Filey Bay ontdekken.