Glen Scotia 12 YO Icons No.3 The Wulver – een legende tot leven gewekt
Glen Scotia presenteert het derde hoofdstuk in de bijzondere Icons of Campbeltown-serie. Deze nieuwe release – The Wulver – brengt een eeuwenoude legende tot leven. Het verhaal van de goedhartige wolfman vormt de inspiratie voor een 12 jaar oude ongeturfde single malt whisky, die negen maanden is afgewerkt in Tawny Port-vaten. De whisky combineert kracht en zachtheid op karakteristieke Campbeltown-wijze en is in beperkte oplage beschikbaar via De Monnik Dranken.
Een legendarisch wezen als inspiratiebron
De Icons of Campbeltown-serie is een eerbetoon aan de rijke folklore van Campbeltown. Elk van de vijf releases is gebaseerd op de mythische wezens die eeuwenlang zijn vereeuwigd in het steenwerk van de historische Market Cross in het hart van de stad.
Voor deze derde editie stond het verhaal van de Wulver centraal: een figuur met het lichaam van een man en het hoofd van een wolf. Hoewel zijn verschijning indrukwekkend was, stond hij juist bekend om zijn goedheid. Overdag viste hij in stilte; ’s nachts deelde hij zijn vangst met mensen die het moeilijk hadden.
Die vrijgevigheid en veerkracht weerspiegelen de geest van de gemeenschap van Campbeltown. Door de eeuwen heen hield deze gemeenschap vast aan traditie en onderlinge verbondenheid — waarden die Glen Scotia nog altijd uitdraagt in elke release van deze serie.
Master Blender Ashley Smith over deze editie:
“It’s the perfect balance between the two. There’s gentle nuttiness from the Tawny Port, the caramel but still getting that lovely vanilla sweetness and coastal salinity.”
Een icoon verbeeld door kunst
Om het verhaal van de Wulver tastbaar te maken, werkte Glen Scotia samen met illustrator en conceptkunstenaar Joel Holtzman. Hij bracht de mythische figuur tot leven in een gedetailleerde illustratie waarin kracht, zachtheid en de link met Campbeltown samenkomen. Holtzman, die eerder werkte voor Marvel, Disney en LucasFilm, baseerde zijn ontwerp op schetsen waarin sfeer en symboliek centraal stonden. De uiteindelijke afbeelding vormt een visuele brug tussen folklore en hedendaagse whiskytraditie.
Allocatie en beschikbaarheid
Allocatie voor deze release verloopt via Arjan Hartkamp van De Monnik Dranken. Bij grote belangstelling wordt een verdeling gemaakt. De uitlevering staat gepland vanaf week 44.
Art.nr. 107948 GLEN SCOTIA 12YO Icons No.3 The Wulver CS 0,70 ltr |
Een verhaal om te delen
Net als de Wulver is deze whisky bedoeld om te delen. De warme tonen, het elegante karakter en de verbondenheid met Campbeltown maken deze derde release in de Icons-serie tot een bijzonder moment in de geschiedenis van Glen Scotia. The Wulver is meer dan een botteling: het is een eerbetoon aan een gemeenschap, een legende en een distilleerderij die al generaties lang standhoudt.
Wat doen wij?
De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken

Groothandel
Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.

Merkenbouwer
Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.

Importeur
Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.