Door naar content
Menu

Filliers presenteert exclusieve Mizunara Cask Limited Edition

18 september 2026

In het magazijn van Filliers Distillery werd onlangs een bijzondere ontmoeting tussen België en Japan gevierd. Voor zestig gasten uit de pers en drankenbranche presenteerde de distilleerderij haar Master Distiller Mizunara Cask Limited Edition. Deze zeven jaar oude Belgische single malt kreeg een tweejarige finish op zeldzame Japanse Mizunara-eik.

België ontmoet Japan bij Filliers Distillery

Voor de officiële presentatie werd het magazijn van Filliers Distillery omgevormd tot een sfeervol decor. De avond stond in het teken van Belgisch vakmanschap en Japanse verfijning. Daarmee sloot het programma mooi aan bij het karakter van de nieuwe whisky.

Bartender Ran Van Ongevalle ontwikkelde voor de gelegenheid een speciale cocktail. Chef Yves Kerckhoffs van restaurant Rizoom verzorgde het diner. Annabelle Maes van Kaori presenteerde bijpassende sake, terwijl chocolatier Dominique Persoone voor een Belgische afsluiting zorgde. Japanse details in de presentatie brachten beide culturen gedurende de avond samen.

Het stralende middelpunt was de Filliers Master Distiller Mizunara Cask Limited Edition. Met deze jaarlijkse gelimiteerde uitgave legt Filliers de nadruk op smaak, vakmanschap en bijzondere vatrijping.

Van Belgisch graan tot Japanse eik

De whisky werd in februari 2019 gedistilleerd uit 100% Belgische gemoute gerst. Deze gerst is afkomstig uit regeneratieve landbouw. Daarbij staat niet alleen de opbrengst centraal, maar ook het herstel en behoud van een gezonde landbouwbodem.

Na de distillatie rijpte de whisky vijf jaar op een first fill ex-bourbonvat. Deze Amerikaanse eik vormde een klassieke basis met tonen van vanille, kruiden en hout. Vervolgens kreeg de whisky een tweejarige finish op een authentiek Japans Mizunara-vat.

Master Distiller Pedro Saez Del Burgo koos bewust voor deze bijzondere combinatie. De vertrouwde structuur van de bourbonrijping wordt aangevuld met romigheid, exotisch fruit en verfijnde houttonen. Traditie en vernieuwing komen hierdoor op een elegante manier samen.

Mizunara eikenvaten bij Filliers

Een van de meest begeerde houtsoorten

Mizunara behoort tot de zeldzaamste en meest prestigieuze houtsoorten binnen de whiskywereld. De Japanse eiken groeien langzaam en hebben veel tijd nodig om volledig tot ontwikkeling te komen. Ook mogen ze slechts beperkt worden gekapt.

Door de poreuze structuur laat Mizunara-eik zich bovendien moeilijk verwerken. Het vervaardigen van een goed sluitend vat vraagt daarom veel kennis en precisie. Deze beperkte beschikbaarheid en complexe verwerking maken Mizunara-vaten zeer kostbaar.

Tegelijkertijd kan het hout een heel eigen karakter aan whisky geven. Mizunara staat bekend om verfijnde aroma’s van kokos, sandelhout, exotische kruiden en tropisch fruit. In deze Filliers-whisky vullen die kenmerken de zachtere tonen van het bourbonvat mooi aan.

Whisky van Belgische bodem

Whisky wordt nog vaak automatisch met Schotland, Ierland of Japan verbonden. Filliers bewijst echter dat ook bij onze zuiderburen whisky van uitzonderlijk niveau wordt gemaakt. De Belgische distilleerderij combineert een eeuwenoude distilleertraditie met lokale grondstoffen en internationale vatselecties.

Dat resulteert in een whisky met een duidelijke Belgische basis en een Japanse finishing touch. In Nederland mogen we ons gelukkig prijzen dat een deel van deze bijzondere botteling beschikbaar komt. Van de 393 flessen wereldwijd zijn zestig flessen voor de Nederlandse markt bestemd.

Proefnotities Filliers Master Distiller Mizunara Cask Limited Edition

Filliers Master Distiller Mizunara Cask Limited Edition

Proefnotities

Neus

In de neus opent de whisky met kokos, honing en sandelhout. Daarna volgen rode appel, zwarte chocolade en rijpe abrikoos.

Smaak

De smaak is romig en zijdezacht. Kokos en vanille gaan samen met rijpe abrikoos en tropisch fruit. De verschillende fruittonen blijven mooi in balans met het hout.

Afdronk

De afdronk is lang, elegant en complex. Tropisch fruit en grapefruit worden aangevuld met een subtiele toets van cederhout.

Beschikbaarheid

De Filliers Master Distiller Mizunara Cask Limited Edition is een single cask-botteling. De whisky is gebotteld op 45,1% alcohol en verschijnt wereldwijd in een oplage van slechts 393 flessen. De Nederlandse allocatie bestaat uit zestig flessen en verloopt via Vincent van Es van De Monnik Dranken. Bij iedere aangekochte fles wordt gratis een sample van 2 cl meegeleverd.

Art.nr. 103503 Filliers Master Distiller Mizunara Cask Limited Edition

 

Vincent
Wilt u meer informatie over de distillaten van Filliers? Neem dan contact op met Vincent van Es.
Filliers Belgium Single Malt Whisky

Filliers Belgium Whisky

De unieke Filliers whisky is gemaakt van 100% gerstemout en heeft 10 jaar gerijpt in sherryvaten. Het is de oudste, op sherryvaten gerijpte, Belgische whisky ooit!

Mooie toekomst

Om ook in de toekomst whisky te kunnen distilleren heeft de distilleerderij geïnvesteerd in een nieuw warehouse en twee gloednieuwe koperen pot stills.

Smaakvol

De whisky steelt niet alleen de show qua smaak, Maar heeft daarnaast ook een geweldige en exclusieve ‘packaging’, welke de whisky weerspiegelt: tijdloos en smaakvol.

Lees meer over Filliers Belgium Whisky

Wat doen wij?

De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken

Groothandel

Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.

Merkenbouwer

Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.

Importeur

Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.

Back to top