Over deze wijn
Dianthà is een frisse en elegante rosé uit de provincie Trapani op Sicilië, gemaakt van een blend nero d’avola en malvasia. De wijngaarden liggen op klei-, kalk- en zandgronden, van zeeniveau tot 150 meter hoogte, waar het mediterrane klimaat met milde winters en hete, winderige zomers zorgt voor optimale rijping van de druiven.
De oogst vindt al vroeg in augustus plaats, in de koele ochtenduren. Na een zachte persing volgt fermentatie op gecontroleerde temperatuur. Vervolgens rijpt de wijn in de kelder en nog twee maanden op fles, wat bijdraagt aan zijn mooie balans en verfijning.
In het glas heeft Dianthà rosé een heldere lichtroze kleur. De geur is intens en fruitig, met tonen van wilde aardbeien en granaatappel, aangevuld met subtiele florale hints van oranjebloesem en jasmijn. De smaak is zacht en fris, mooi in balans en met een licht sprankelende, aangename afdronk.
Over het wijnhuis Carlo Pellegrino
Sicilië is de 2e wijnbouwregio van Italië. De familie Carlo Pellegrino maakt hier al sinds 1880 marsala (versterkte wijn) en stille wijnen. Daarvoor zijn er in de loop der jaren 3 wijnhuizen gebouwd: de historische kelder midden in de stad Marsala voor het maken van de marsala; het moderne wijnhuis net buiten de stad waar de stille wijnen worden gemaakt, uitgerust met de modernste technieken; en dan nog het wijnhuis op het eilandje Pantelleria, waar de zibibbo-druif (muskaat) wordt gevinifieerd voor de zoete witte wijnen. De wijnen van Sicilië hebben een heel eigen karakter. De invloed van de zee op het klimaat is uiteraard sterk. Het vraagt om druiven die, ondanks de hitte, wijnen met goede zuren kunnen opleveren. In de wijnregio's rondom de stad Marsala groeien al honderden jaren de belangrijkste Siciliaanse druiven: nero d'avola, grillo, inzolia, catarratto en zibibbo. De zibibbo (het arabische woord voor muskaat) wordt vooral gebruikt voor zoete wijnen. De witte grillo, inzolia en caterratto werden van oorsprong gebruikt voor de marsala maar worden nu ook als stille wijn gevinifieerd met een heel goed resultaat. Voor rode wijnen zijn het voornamelijk de nero d'avola en de nerello mascalese. Zowel de rode als de witte druiven laten zich goed blenden met de internationale druivensoorten zoals syrah en chardonnay en worden vaak toegevoegd om de herkenbaarheid voor de consument groter te maken. De mensen zijn er bijzonder gastvrij, ook bij Pellegrino in Marsala wordt u met open armen ontvangen. Men praat er graag over de bijzonderheden van het eiland en de heerlijke keuken. Ze zijn er niet voor niets trots op Siciliaan te zijn.
Meer informatie over het wijnhuis
Visgerechten, frisse salades en lichte kazen
Ervaar onze wijnen zelf
Festivals & Beurzen
The Art of Drinks 2026
Van zaterdag 17 tot en met maandag 19 oktober 2026 vindt in de Kromhouthal in Amsterdam The Art of Drinks plaats. Tijdens dit driedaagse evenement komen producenten, importeurs, horecaondernemers, slijters en drankspecialisten samen rondom één centraal thema: ontdekken wat er mogelijk is binnen de wereld van wijn, spirits, bier, cocktails en alcoholvrije innovaties.
Wat we doen
De kracht van De Monnik Dranken
Ask away!
Wilt u meer informatie of heeft u een vraag?
Neem gerust contact met ons op.
Onze adviseurs staan voor u klaar.