Amrut Triparva valt in de smaak bij inloopproeverij Slijterij De Helm in Pijnacker
Op zondag 1 maart 2026 opende Slijterij De Helm in Pijnacker haar deuren voor een inloopproeverij die zo'n tachtig bezoekers trok. Eigenaar Rob Kouwenhoven en zijn zoon Jay, mede-eigenaar van de 65 jaar oude whiskyspeciaalzaak, organiseerden een kleinschalig festival waarbij bezoekers in eigen tempo konden proeven. Namens De Monnik Dranken was Ronald Anneveldt aanwezig. De Amrut Triparva Single Malt Whisky bleek de meest besproken fles van de dag.
Kleinschalig en gezellig
De Helm organiseert regelmatig proeverijen en de editie van 1 maart was de tweede sessie van dat weekend: vrijdagavond was Mike Overvliet namens De Monnik Dranken aanwezig voor de eerste ronde. Op deze door zon overgoten zondag namen bezoekers ruim de tijd en te proeven en te genieten.
De selectie van De Monnik Dranken
Op de proeftafel van De Monnik Dranken stonden negen whisky's uit vier distilleerderijen, verspreid over India, Taiwan en Schotland:
- Kavalan Bourbon en Kavalan Triple Sherry (Taiwan)
- Amrut Triparva Single Malt Whisky (India)
- GlenAllachie 12 Years Old, 15 Years Old en GlenAllachie Sinteis 2014 (Schotland)
- Glen Scotia 12 Years Old, 15 Years Old en Glen Scotia Double Cask Bourbon (Schotland)
Aan het eind van de dag waren Amrut en GlenAllachie de duidelijke publieksfavorieten. De Triparva zorgde daarbij voor de meeste gesprekstof.
Amrut Triparva: triple distillation uit Bangalore
Het bedrijf betrekt zijn gerst uit Punjab, Haryana en Rajasthan, laat die in de buurt van Jaipur én Delhi mouten en verwerkt de mout vervolgens verder in eigen beheer in Bangalore.
Het klimaat in Bangalore versnelt de rijping aanzienlijk: de angel's share ligt bij Amrut rond de twaalf procent per jaar, tegenover twee tot drie procent in Schotland. Dat tempo heeft zijn weerslag op het smaakprofiel: snelle extractie van hout, veel fruit, stevige tannines.
Een proeverij om op terug te kijken
De inloopproeverij bij Slijterij De Helm was een geslaagde middag waarbij whisky centraal stond en de sfeer ontspannen en open was. Tachtig bezoekers namen de tijd om te proeven, te vergelijken en door te praten over wat ze in het glas hadden. Dat is precies wat een goed georganiseerde inloopproeverij vermag: het brengt mensen samen rondom een gedeelde interesse, zonder haast en zonder drempel.
De Monnik Dranken bedankt Rob en Jay Kouwenhoven voor de uitnodiging en voor de manier waarop zij hun zaak openstelden voor liefhebbers uit de regio. De warme ontvangst en de fijne samenwerking maakten het voor Ronald Anneveldt een aangename dag. Een bijzonder woord van dank ook aan alle bezoekers die langskwamen, de tijd namen om te proeven en in gesprek gingen over de whisky's op tafel. Jullie nieuwsgierigheid en betrokkenheid maken dit soort evenementen de moeite waard.
Wat doen wij?
De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken
Groothandel
Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.
Merkenbouwer
Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.
Importeur
Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.