Door naar content
Menu

Alvi’s Drift valt in de smaak tijdens Wijnfestijn Waalwijk 2026

04 september 2026

Op zondag 30 augustus 2026 vond de allereerste editie van Wijnfestijn Waalwijk plaats. Ongeveer duizend bezoekers kwamen naar de Stadstuin om wijnen van lokale wijnhandelaren en slijterijen te proeven. Namens De Monnik Dranken presenteerde Joris Post een brede selectie van Alvi’s Drift. Vooral de Reserve Chardonnay en Brut Rosé vielen in de smaak.

Wijnfestijn voor lokale goede doelen

Wijnfestijn Waalwijk werd georganiseerd door Rotary Waalwijk en Lionsclub Waalwijk. Verspreid over de Stadstuin stonden ongeveer tien tot vijftien kramen van wijnhandelaren en slijterijen uit de regio. Enkele foodtrucks zorgden voor de culinaire aanvulling.

De opbrengst van het evenement kwam ten goede aan lokale initiatieven. Daarbij werden Leergeld Waalwijk, De Strohalm, De Dobbertjes en Het Voedselbos ondersteund. Ook lokale sponsoren droegen bij door materialen beschikbaar te stellen.

De Monnik Dranken was op uitnodiging van Nomigion en Drankenhuys Bergmans bij het wijnfestijn aanwezig. Drankenhuys Bergmans stelde de volledige opbrengst van zijn deelname beschikbaar aan de goede doelen.

Alvi’s Drift en The Indaba Institute

Alvi’s Drift en The Indaba Institute

Op de stand van Drankenhuys Bergmans lag de nadruk op de Zuid-Afrikaanse wijnen van Alvi’s Drift. Die keuze sloot mooi aan bij het maatschappelijke karakter van het evenement. Het wijnhuis ondersteunt namelijk The Indaba Institute, een organisatie die zich inzet voor Montessori-onderwijs in Zuid-Afrika.

The Indaba Institute investeert onder meer in de opleiding van leerkrachten. De onderwijsprojecten ondersteunen kinderen, docenten en lokale gemeenschappen. Van iedere verkochte fles uit de betreffende serie gaat een deel van de opbrengst naar deze projecten. Zo vormden de wijnen van Alvi’s Drift een passende verbinding tussen het goede doel van het wijnhuis en de lokale initiatieven in Waalwijk.

Breed aanbod van Alvi’s Drift

Bezoekers konden verschillende series en druivenrassen van Alvi’s Drift ontdekken. Bij de witte wijnen waren onder meer Chenin Blanc 221, Signature Viognier, Signature Chardonnay en Reserve Chardonnay te proeven.

Ook liefhebbers van rode wijn hadden ruime keuze. De selectie bestond uit Pinotage 221, Signature Merlot en Signature Shiraz. Daarnaast werden de Signature Rosé en mousserende Brut Rosé geschonken.

Buiten het assortiment van Alvi’s Drift konden bezoekers kennismaken met de Sauvignon Blanc van Lobster Club en Marie Christine Rosé.

Alvi’s Drift en The Indaba Institute

Chardonnay en rosé favoriet

Door het zonnige weer in Waalwijk ging de meeste belangstelling uit naar witte wijn en rosé. Vooral de verschillende chardonnays boden een mooie gelegenheid om stijlen met elkaar te vergelijken. Naast de Signature Chardonnay en Reserve Chardonnay konden bezoekers ook de Albertus Viljoen Chardonnay proeven.

Best in Show

De Alvi’s Drift Reserve Chardonnay en Brut Rosé behoorden uiteindelijk tot de favorieten van het publiek. Ook Marie Christine Rosé werd goed ontvangen. Deze rosé behaalde eerder de onderscheiding Best in Show tijdens de Decanter World Wine Awards.

Back to top