Filliers-genever daagt whisky uit tijdens bijzondere proeverij in Borne
Whisky of genever: welke spirit weet de meeste liefhebbers te overtuigen? Die vraag stond centraal tijdens een bijzondere Filliers-proeverij bij Slijterij Wijnhandel De Barrique in Borne. Verschillende vatgerijpte genevers werden naast Belgische whisky’s geschonken. Juist de ongerijpte Filliers Barrel Aged Genever 0 Years zorgde voor de grootste verrassing.
Whisky versus genever
Op donderdag 17 september 2026 ontvingen Matthijs Oude Voshaar en Thom Hilderink ongeveer dertig liefhebbers in het proeflokaal van De Barrique. Namens De Monnik Dranken verzorgde Vincent van Es de presentatie. Het thema van de avond was ‘Whisky versus genever’. Een mooie keuze, want Filliers Distillery beheerst beide disciplines. De Belgische familiedistilleerderij staat al lange tijd bekend om haar genevers. Dat Filliers ook verschillende whisky’s produceert, was bij veel aanwezigen echter nog onbekend.
De proeverij vormde daarmee een mooie gelegenheid om beide categorieën rechtstreeks met elkaar te vergelijken. De overeenkomstige herkomst maakte vooral de invloed van grondstoffen, vatrijping en rijpingsduur goed herkenbaar.
Waarom draagt een ongerijpte genever de naam ‘0 Years’?
De naam Filliers Barrel Aged Genever 0 Years lijkt op het eerste gezicht tegenstrijdig. Deze genever heeft immers niet op een houten vat gerijpt. Toch is de aanduiding bewust gekozen.
De 0 Years vormt het ongerijpte beginpunt van de Filliers Barrel Aged Genever-serie. Binnen deze reeks wordt hetzelfde karakter verder verkend aan de hand van verschillende rijpingsperioden. De toevoeging ‘0 Years’ maakt duidelijk dat deze expressie laat proeven hoe de genever smaakt voordat het hout zijn invloed uitoefent.
Tijdens de proeverij bleek juist deze jonge en pure expressie bijzonder populair. De Filliers Barrel Aged Genever 0 Years werd zelfs uitgeroepen tot favoriet van de avond. Daarmee was de ongerijpte genever voor veel deelnemers de grootste verrassing.
Ook de Filliers Single Malt Whisky 10 Years Sherry Oak behoorde tot de favorieten. De rijping op sherryvaten geeft deze Belgische single malt duidelijke invloeden van Pedro Ximénez en Oloroso.
Bedankt
Langs deze weg willen wij Matthijs Oude Voshaar en Thom Hilderink bedanken voor de uitstekende organisatie. Daarnaast bedanken wij alle aanwezigen voor hun enthousiasme en interesse tijdens de proeverij. Samen zorgden zij voor een gezellige en geslaagde avond in Borne.
Wat doen wij?
De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken
Groothandel
Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.
Merkenbouwer
Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.
Importeur
Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.