Over deze wijn
De top cuvée van Château de l'Aumérade, vernoemd naar de Hertog van Sully, die in de 16e eeuw de prachtige platanen liet aanplanten in de tuin van het château (die er tot op de dag van vandaag nog steeds staan). Daarnaast introduceerde de Hertog van Sully de Cru Classé wijnen Château de l'Aumérade aan het Hof van Frankrijk.
Licht en helder roze van kleur. De neus is complex en verfijnd met aroma's van witte meloen en blauwe bessen. In de mond loepzuiver, met framboos en citrustonen. Elegant met een fijne kruidigheid en een minerale ondertoon. De afdronk is fris en zijdezacht met veel lengte.
De familie Fabre en de Provence zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden, al 18 generaties lang zijn zij in de Provence gevestigd. In 1920 richtte Henri Fabre Senior ‘Fabre en Provence’ op en twaalf jaar later kocht hij Château de l’Aumérade. Dit château, vernoemd naar de vorige eigenaren (familie Aumérat), werd tezamen met de vervallen wijngaarden volledig hersteld. Dit leverde Château de l’Aumérade in 1955 de classificatie Cru Classé op. In totaal zijn er slechts 18 wijnhuizen in de Provence aangemerkt als Cru Classé.
Naast Château de l’Aumérade bezit de familie Fabre ook nog een aantal andere domaines en châteaux. In totaal bezit de familie Fabre 550 ha. wijngaarden binnen de AOP Côtes de Provence, waarvan 112 ha. als Cru Classé zijn geklassificeerd.
Perfect als aperitief of in combinatie met visgerechten, salades en witvlees
Ervaar onze wijnen zelf
Festivals & Beurzen

Whisky & Rum aan Zee 2025
Zout in de lucht, karakter in het glas. Op zaterdag 11 oktober 2025 vormt IJmuiden opnieuw het decor voor Whisky & Rum aan Zee – een sfeervol festival aan de Nederlandse kust waar liefhebbers van whisky én rum hun hart kunnen ophalen. Ook De Monnik Dranken is erbij, met een selectie onderscheidende merken uit uiteenlopende windstreken.
Wat we doen
De kracht van De Monnik Dranken
Ask away!
Wilt u meer informatie of heeft u een vraag?
Neem gerust contact met ons op.
Onze adviseurs staan voor u klaar.