Van Nijverdal tot Nijmegen: drie dagen GlenAllachie met Antea Allegro
The GlenAllachie liet zich in het weekend van 20, 21 en 22 maart 2026 nadrukkelijk zien in Nederland. Drie dagen lang trok European Sales Manager en brand ambassador Antea Allegro langs Wijn en Whiskyhuis Nijverdal, Wijnhuis Weert en het whiskyfestival bij Versailles Dranken in Nijmegen. Met een rijkgevulde line-up van The GlenAllachie (met ook de peated Meikle Tòir) werd het een lang weekend waarbij whiskyliefhebbers kennismaakten met de veelzijdigheid van de distilleerderij van Billy Walker.
Over The GlenAllachie
The GlenAllachie is een onafhankelijke Speyside-distilleerderij die zich onderscheidt door zijn eigenzinnige koers en focus op vatrijping. Sinds Billy Walker in 2017 het roer overnam, ligt de nadruk sterk op cask management: een doordachte mix van sherry-, wijn- en speciale houtsoorten geeft de whisky’s hun uitgesproken karakter.
In plaats van massaproductie kiest GlenAllachie bewust voor kleinere batches, langere rijpingstijden en relatief hoge leeftijden in het kernassortiment. Ook het gebruik van natuurlijke kleur en het beperken van koude filtratie spreekt veel whiskyliefhebbers aan.
Het resultaat is een stijl die zich laat kenmerken door volle, rijke smaken met veel diepte, zonder de 'signature' van de distilleerderij te verliezen. Juist die combinatie van vakmanschap, experiment met vaten en een sterke eigen signatuur maakt The GlenAllachie tot één van de meest interessante namen in de hedendaagse Speyside.
Wijnhuis Weert
Op zaterdag 21 maart reisde Antea door naar Wijnhuis Weert, waar in de avond een intieme, maar goed gevulde GlenAllachie-proeverij op het programma stond. In de proefruimte bij de winkel van eigenaresse Ingrid Crijns nam zij de aanwezigen mee in het verhaal van The GlenAllachie en het belang van hout en rijping. Zoon Youri Crijns tekende voor de organisatie van de avond en zorgde ervoor dat alles – van line-up tot glaswerk – tot in de puntjes geregeld was.
De proefopstelling bood een fraaie dwarsdoorsnede van het GlenAllachie-assortiment, met onder meer de 9 YO Fino Sherry Cask, 9 YO Oloroso Single Cask en de vertrouwde 12 YO en 15 YO Single Malt. Extra aandacht ging uit naar de GlenAllachie 12 YO Moscatel Finish, die bij de aanwezigen als favoriet uit de bus kwam dankzij het mooie samenspel tussen fruitige zoetheid en het kenmerkende, volle GlenAllachie-profiel.
Verder lieten de 11 YO Red Wine Finish en de 12 YO PX Puncheon Single Cask zien hoe breed het palet aan wijn- en sherryinvloeden binnen de distilleerderij is. Zo werd het een avond waarop de gasten niet alleen The GlenAllachie beter leerden kennen, maar ook het vakmanschap van Wijnhuis Weert én de familie Crijns.
Meikle Tòir
Meikle Tòir kreeg een prominente bijrol met drie expressies – The Original Peated, The Sherry Peated en The Chinquapin Peated – terwijl MacNair’s 10 YO Blended Peated Cask Strength #2 en de 12 YO Blended Peated Malt het peated spectrum verder verbreedden. Toch was het duidelijk dat de meeste aandacht uitging naar The GlenAllachie. Onder leiding van Antea Allegro ontdekten bezoekers hoe de distilleerderij met een doordacht vatbeleid en uitgesproken finishes een eigen signatuur neerzet binnen de wereld van de Speyside single malts.
En voor wie nog geen genoeg had van The GlenAllachie: Antea keert op maandag 11 mei terug naar Nederland, ditmaal samen met whiskylegende Billy Walker, voor de eerste editie van de Monnik Whisky Experience in Oldenzaal – een uitgelezen kans om de gezichten achter het merk persoonlijk te ontmoeten.
Wat doen wij?
De drie kernactiviteiten van De Monnik Dranken
Groothandel
Met een omvangrijk portfolio van meer dan 9600 artikelen, voorzien wij diverse klanten in heel Nederland van wijn, gedistilleerd, frisdrank, bier en overige aanverwante drankartikelen.
Merkenbouwer
Het onderscheidend vermogen en de kwaliteit van het product maken het verschil. Wij geloven in merken met een verhaal, oftewel een ‘’heritage’’.
Importeur
Wij importeren wijnen en sterke dranken uit diverse landen en continenten. Deze merken vercommercialiseren wij op de Nederlandse markt.