Door naar content
Menu
DOM.des SOUTERRAINS Chenonceaux Rouge Cot et Cabernet

Over deze wijn

De druiven worden met de hand gesorteerd en daarna licht gekneusd. De vergisting vindt plaats in roestvrijstalen cuves. De blend bestaal uit 80% Cรดt (Malbec) en 20% Cabernet Franc. Het resultaat is een rijke wijn met stevige tannines die geurt naar viooltjes en rijpe zwarte bessen. In de smaak komen bramen, pruimen en tabak boven. De wijn komt het best tot zijn recht na caraffering.

Dit domaine stamt uit 1820 en ligt in de vallei van de Cher, een zijrivier van de Loire. Momenteel zijn er 23 ha aan wijngaard. De eigenaar, Nicolas Mazzesi, volgt de regels van "Terra-Vitis", een groep wijnboeren die hun werkmethoden zodanig hebben aangepast dat respect voor de natuur een hoge prioriteit heeft. Het terroir bestaat uit verschillende grondsoorten: vuursteen, kiezel, leisteen en schalie. De wijnen van dit domaine staan o.a. in gerenommeerde restaurants in Frankrijk en op tafel bij de president.

Land van herkomst Frankrijk Jaargang 2019 Serveertemperatuur 16 - 18 ยฐC Groep Wijnen Gerechten Wild, stoofpotten.
Wijnhuis Domaine des Souterrains Appellation Touraine Alcohol 13.0 Subgroep Rode wijn Kleur Rood

Ervaar onze wijnen zelf

Festivals & Beurzen

The Art of Drinks 2026
17 okt 2026 - 19 okt 2026

The Art of Drinks 2026

Van zaterdag 17 tot en met maandag 19 oktober 2026 vindt in de Kromhouthal in Amsterdam The Art of Drinks plaats. Tijdens dit driedaagse evenement komen producenten, importeurs, horecaondernemers, slijters en drankspecialisten samen rondom één centraal thema: ontdekken wat er mogelijk is binnen de wereld van wijn, spirits, bier, cocktails en alcoholvrije innovaties.

Alle Festivals & Beurzen

Ask away!

Wilt u meer informatie of heeft u een vraag?

Neem gerust contact met ons op.
Onze adviseurs staan voor u klaar.

Back to top