Over deze wijn
Quady Winery produceerde deze wijn voor het eerst in 1983. Elysium wordt gemaakt van de black muscat, in Europa ook bekend onder de naam muscat hambourg. De wijn is met alcohol versterkt tot 15% en heeft een heerlijk frisse portachtige zoetheid.
Aardbeirood van kleur.
Helder en fris met een geur van rozen en nuances van lychees , heerlijk bij chocoladedesserts.
Fruitig mond-aroma met pure kersen, veel aroma maar niet al te zwaar.
Over het wijnhuis Quady Winery
In 1975 verruilden Andrew en Laurel Quady hun hectische baan in Zuid-Californië voor een nieuwe uitdaging als wijnmakers. Hun eerste grote succes was een portachtige rode wijn van de Zinfandel- druif. In hun winery in het plaatsje Madera (Central Valley, California) ontwikkelden zij zich van wijnhobbyisten tot enthousiaste professionals.
In 1980 volgde Essensia, een witte port van de Orange Muscat, in 1983 gevolgd door Elysium, een rode specialiteit van de Black Muscat. In Europa is deze druif bekend onder de naam Muscat Hambourg. Door de grote vraag uit binnen- en buitenland werd het bedrijf vernieuwd en kregen de Quady's in 1984 versterking van twee enthousiaste wijndeskundigen, Michael Blaylock (oenoloog) en cheril Russel (marketing). Sindsdien zijn aan het assortiment enkele nieuwe specialiteiten toegevoegd, waaronder Starboard en Electra.
De Quady Winery is te bezoeken en beschikt over een proeflokaal en een cadeaushop. Het motto van Quady Winery is "Keeping it sweet since 1975".
Meer informatie over het wijnhuis
Ervaar onze wijnen zelf
Festivals & Beurzen
Whisky Weekend Twente 2025
Op vrijdag 21 en zaterdag 22 maart 2025 vindt de 12e editie van Whisky Weekend Twente plaats. Het gezellige festival wordt opnieuw gehouden in het stadion van Heracles in Almelo en belooft wederom een hoogtepunt te worden voor whiskyliefhebbers. Uiteraard is De Monnik Dranken weer goed vertegenwoordigd met een gevarieerd aanbod aan exclusieve whisky’s!
Proeverijen
Monnik Wine Experience 2025
Op maandag 10 maart 2025 vindt de jaarlijkse Monnik Wine Experience plaats in ons gloednieuwe Experience Centre aan de Zwollestraat 15 in Oldenzaal. Deze inspirerende dag staat in het teken van nieuwe ontdekkingen, verfijnde smaken en het verrijken van uw assortiment met ons uitgebreide wijnportfolio.
Wat we doen
De kracht van De Monnik Dranken
Ask away!
Wilt u meer informatie of heeft u een vraag?
Neem gerust contact met ons op.
Onze adviseurs staan voor u klaar.